«Маланка-2018»: в Чернівцях пишно святкують відкриття яскравого карнавалу

У Чернівцях розпочався традиційний барвистий і яскравий карнавал «Маланка-фест», куди з’їхалися гості з усієї України. Про це повідомляє «Погляд» та Molbuk.ua, а також опубліковано безліч фотографій фестивалю і казкових-фольклорних героїв, в яких переодягалися учасники.

У цьому році в фестивалі беруть участь 50 колективів з усієї Чернівецької області. Колективи «маланкарів» протягом дня пройдуть центральними вулицями міста. Крім того, вони будуть боротися за три призові номінації — 50, 30 і 20 000 гривень.

Серед колективів «маланкарів» — Олімпійські боги, Чагорське плем’я, команда «Скубі-Ду», клоуни, козаки і багато інших.


Фестиваль «Маланка» в Чернівцях засновано в 2011 році туристичною громадською організацією «Палітра Буковини». Основна ідея фестивалю — презентація Чернівецької області як краю різнобарвного в етнічному відношенні, регіону в якому збережені традиції народних свят, зокрема традиції маланок. Оскільки серед традиційних свят новорічної обрядовості на Буковині у зимовому циклі особливо виділяється традиція «маланкування». Фестиваль «Маланка» в Чернівцях — це унікальний карнавал, на якому представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких збережені на Буковині.

«Маланка-2018»: в Чернівцях пишно святкують відкриття яскравого карнавалу