На Херсонщині з’явиться унікальний заповідник

На Херсонщині розпочалася активна робота зі створення заповідника “Амадока”. Про це повідомила директор департаменту культури, туризму і курортів Херсонської ОДА у Facebook, передає Укрінформ.

План реалізації обговорювався на розширеному засіданні колегії департаменту культури, туризму і курортів Херсонської обласної державної адміністрації. Створення заповіднику відбудеться на території с. Червоний маяк Бериславського району.

Чим особливий заповідник?

“Амадока” знаходитиметься на місці одного з перших на території України державних утворень часів античної римської епохи. Це римська доба, ІІ століття до нашої ери – ІІІ століття нашої ери. У городищі могли проживати до 5 тис. осіб. Поселення було укріплене потужною оборонною стіною.

“Даний комплекс є єдиною цілком збереженою пам’яткою пізньоскіфської культури на території області, тому закономірно, що саме він повинен бути ретельно досліджений, музеєфікований та в подальшому перетворений на скансен (музей під відкритим небом)”, – наголошує начальник обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури.

Що знаходиться на території заповідника?

“Амадока” включає в себе Червономаяцьке пізньоскіфське городище та Червономаяцький пізньоскіфський ґрунтовий могильник.

Стародавнє городище, розташоване на цих землях, колись було центром Нижньодніпровського пізньоскіфського царства – державного утворення, створеного на півдні України не сторонніми античними греками, а місцевим населенням.

Херсонська обласна інспекція з охорони пам’яток історії та культури спільно з Інститутом археології Національної Академії наук України щорічно проводять на цьому об’єкті археологічні розкопки. Археологи готові не тільки проводити екскурсії на об’єкті, але й надати можливість школярам Херсонщини взяти участь в археологічних розкопках.

На Херсонщині з’явиться унікальний заповідник