На Миколаївщині створять унікальний об’єкт “зеленої” енергетики

Уже цього року на Миколаївщині розпочнеться реалізація унікального проекту альтернативної енергетики – будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії. Про це повідомляє прес-служба Миколаївської обласної державної адміністрації.

На біогазовому комплексі буде створено близько сотні робочих місць на період будівництва та ще 25 – після введення його в експлуатацію.

Проект реалізовують у межах Первомайської селищної ради Вітовського району. Компанія-інвестор ТОВ “АГРОМИР” планує побудувати біогазовий комплекс, потужністю у 3000 кВт безпосередньо біля постачальника сировини – цукрового заводу ТОВ “Юкрейніан Шугар Компані”.

Безвідходне виробництво

Під час будівництва установки використовуватимуться найновіші розробки й технології європейських лідерів щодо переробки біомаси, а продуктами переробки бурякового жому будуть електроенергія і тепло, а саме виробництво біогазу буде майже безвідходним, адже підприємство одночасно також вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.

“Біогазові установки повинні стати важливою складовою енергетичного та промислового комплексів. Їхні переваги беззаперечні: це не лише отримання палива, яке можна використовувати для виробництва електроенергії, інших промислово-побутових потреб виробничих комплексів, а й вирішення питання утилізації відходів – замість витрат на їх вивезення та захоронення підприємство отримує додатковий прибуток. При цьому місцева громада буде забезпечена новими робочими місцями та має суттєві надходження до бюджету”, – повідомили в ОДА.

Інвестор взяв на себе цілу низку соціальних зобов’язань, які покращать життя мешканців місцевої громади. Це облаштування полігону твердо-побутових відходів, вуличне освітлення і ремонт ділянки дороги до біостанції, а також добудова багатоповерхового житлового будинку (довгобуд більше 25 років) в межах селищної ради.

На Миколаївщині створять унікальний об’єкт “зеленої” енергетики