Наскільки добре володіють англійською в Україні?

За результатами дослідження English Proficiency Index, що опубліковані на сайті організації, Україна посіла 43-е місце у світі за рівнем знання англійської. Дослідження English Proficiency Index стосується рівня знання англійської мови у неангломовних країнах світу. Цього року у дослідження взяли участь 88 країн.

Рівень знання англійської в Україні визначено як «середній», рейтинг склав 52,86. Це 43-е місце в світі і 28-е в Європі (п’яте з кінця списку).

Гірше, ніж українці, англійську мову в Європі знають лише грузини, албанці, турки та азербайджанці. Одразу над Україною в європейському рейтингу розташувалися Росія та Білорусь, а в світовому — Росія, В’єтнам та Уругвай. Одразу за Україною в світовому рейтингу — Макао та Китай.

На першому місці в рейтингу Швеція, другі — Нідерланди, третій — Сингапур. В топ-10 входять: Норвегія, Данія, ПАР, Люсембург, Фінляндія, Словенія та Німеччина. У цих країнах, а також в Бельгії та Австрії, рівень знання англійської визначено як «дуже високий».

У аналогічному рейтингу за 2017 рік Україна була на 47-му місці з «низьким» рівнем знання англійської. Два роки тому — 41-е місце, але теж «низький» рівень.

Наскільки добре володіють англійською в Україні?