У французькому Стратсбурзі відкрили «Зірку Небесної сотні»

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистій церемонії відкриття «Зірки Небесної сотні» біля Палацу Європи, у якому розміщена штаб-квартира Ради Європи, у Страсбурзі (Франція). Перед відкриттям Президент виступив з промовою, передають Українські Новини.

Відкриваючи сьогодні зірку Героям Небесної Сотні на страсбурзькій алеї зірок, ми відзначимо їх внесок і в українську історію, і в історію Європи. Наш спільний обов’язок перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні і самопожертвою досягти перемоги на обох фронтах в Україні та у зміцненні Європи спільних цінностей. Європи мирної, стабільної та процвітаючої.Вірю, що це станеться, передусім завдяки нашій єдності і солідарності!

Опубликовано Петро Порошенко 11 октября 2017 г.

«Це надзвичайно важливо, що в самому серці Європи в нас є цей пам’ятник… Це величезна подія, що відбувається в Страсбурзі, коли на честь Небесної сотні, Євромайдану ми відкриваємо зірку на «алеї зірок», що означає, наскільки важлива Україна, наші цінності для Європи, для Страсбурга, для Ради Європи, навпроти якого відкривається ця алея», — сказав він.

Порошенко назвав цю подію символом важливості для Європи українських цінностей і символів повернення України «назад до європейської сім’ї».

Проект «Європейські плити» був заснований у листопаді 2014 року, «Зірка небесної сотні» стала дев’ятою, установленою на алеї.

Відповідно до повідомлення, плита на честь героїв Небесної сотні встановлена завдяки спільним зусиллями української громади Страсбурга, членів постійної делегації України в ПАРЄІ й постійному представництві України при Раді Європи.

У французькому Стратсбурзі відкрили «Зірку Небесної сотні»