У Миколаеві пенсіонер посадив 20000 дерев по усьому місту

У Миколаеві мешкає людина, яка посадила за свої особисті кошти 20000 дерев, по усьому місту! Сердцев Вадим Андрійович.

Ось уже 19 років 86-річний пенсіонер із Миколаїва Вадим Андрійович Сердцев, колишній головний інженер ТЕЦ глиноземного заводу, займається озелененням рідного міста. Власними руками, на власні кошти.

З 1998 року і до сьогодні ним висаджено понад 20 тисяч дерев і кущів. Вони прикрасили узбіччя доріг, зупинки громадського транспорту, сквери, вулиці Корабельного району, двір, де живе В. Сердцев.
Він викопує молоду поросль в «диких» посадках, проріджуючи їх, і садить дерева там, де бачить у них потребу. Поливає і виходжує маленькі в’язи, катальпи, клени, каштани…
Із 220-річчям Вадим Андрійович привітав місто півтисячею нових саджанців. Цього року ним висаджено 899 дерев і кущів.

Сердцев веде журнал реєстрації посадок дерев. Туди ж заносить дані щодо поливу, зауваження з догляду, коментарі з приводу міських озеленювальних робіт і акцій. На останній сторінці журналу — адреси і телефони міських служб, які хоч чимось можуть допомогти.

Про нього стільки разів писали газети, що жоден чиновник не зможе робити вигляд, що не знає його. Вадим Андрійович — людина невгамовна. Він здатний дійти до самого «верху» в пошуках підтримки і розуміння. Їх він, звичайно, теж знаходить, але не завжди.

Іноді допомагає чоловіку КП «Зелене господарство», не тільки технічними засобами, а й порадами, де краще садити дерева, щоб вони не виявилися над міськими комунікаціями. Допомагають і деякі ЖЕКи, чиї начальники наказали двірникам не чіпати деревця Вадима Андрійовича. Бо ті вважали їх зайвою проблемою: навесні білити, восени — листя прибирати…

У Миколаеві пенсіонер посадив 20000 дерев по усьому місту