Український Порше: історія купе ЗАЗ Спорт-900

Мало хто знає, що в 60-х «горбатий» ЗАЗ-965 на повному серйозі планували перетворити в спорткар за типом Porsche 911. Фахівці знаменитого інституту НАМИ і Московського інституту автомобільних кузовів створили елегантне купе МКЗ-НАМИ Спорт-900. Керував проектом конструктор Едуард Молчанов.

Перший екземпляр купе Запорожець зібрали в 1963 році. На шасі ЗАЗ-965А був встановлений обтічний склопластиковий кузов довжиною 3725 мм і висотою всього 1170 мм. У дизайні проглядаються риси задньомоторних купе Renault Caravelle і Volkswagen Karmann-Ghia.

У купе Спорт-900 посадкова формула 2 + 2, тобто розробникам навіть вдалося зберегти задні сидіння. Дуже оригінально виглядає нахилена центральна консоль, знайома поціновувачам по багатьом сучасним спорткарам.

Використання склопластикових кузовних панелей дозволило зменшити вагу авто до 500 кг, так що навіть зі стандартним 900-кубовим 27-сильним мотором і 4-ступінчастою МКПП воно було швидше Запорожця і розвивало швидкість понад 100 км/год.

Розробники сподівалися, що отримають дозвіл на виробництво купе ЗАЗ Спорт-900 в Запоріжжі. Однак радянська влада від проекту відмовилася і далі 5-6 прототипів справа не дійшла. Частина ексклюзивних авто збереглася до наших днів, але всі вони вимагають серйозної реставрації.

Український Порше: історія купе ЗАЗ Спорт-900