В Україні виготовляють цілющі матраци з очерету

Майстер у селі Велика Березовиця на Тернопільщині виготовляє екологічно чисті матраци. Для створення виробів використовує звичайний очерет, йдеться у сюжеті “5 каналу”.

Допомагають зберегти поставу

Матраци з очерету майстер Тарас Підгайний виготовляє протягом кількох років. Виробництво розпочав після того, як побачив такі у Голландії. Каже, що вироби не тільки екологічно чисті, а й допомагають зберегти правильну поставу.

“Беруть його старші голландки. Щоб не купувати “Віагри”, то купують такі матраци”, – жартує пан Тарас.

Майстер виготовляє матраци на спеціальному верстаті. Тарас зробив його власноруч. Ідею теж запозичив у голландців. Станок треба налаштовувати відповідно до розмірів кожного виробу.

“Металевий станок з двох половинок. Між ними відстань 5 м. Я в Голландії бачив матрац у 5 м. Вирішив, що вони подумали краще за мене. Що ж я буду велосипед придумувати”, – пояснює чоловік.

4 дні на матрац

Очерет майстер заготовляє наприкінці червня, бо переконаний – саме в цей період він має цілющі властивості. Рослини зв’язує спеціальними нитками. На один виріб іде до 6 кг матеріалу та 4 дні.

“Він виділяє ефірні олії, допомагає людям, у яких пролежні. Кажуть, що в хаті від нього такий запах, як в евкаліптовому лісі”, – каже Тарас Підгайний.

Користь сну на матраці з очерету підтверджують і лікарі.

“Насамперед, це захворювання опорно-рухового апарату, такі як остеохондроз, остеоартроз різної локалізації. При захворюваннях шкіри та атрофії м’язів. А також він покращує сон, загальний настрій і є неалергенним продуктом”, – запевняє лікар-терапевт Ірина Боровик.

Перший очеретяний матрац Тарас зробив для себе. Нині такі самі безплатно виготовляє для друзів та знайомих.

Спасибо за просмотр!
В Україні виготовляють цілющі матраци з очерету