В Україні винайшли спосіб перетворення сміття на газ

В Україні знайшли спосіб, за допомогою якого можна отримати енергії в еквіваленті до 1 млрд куб. м. газу. Для цього Держагентство з енергоефективності та енергозбереження представило концепцію, в якій пропонується спалювати близько 10 млн сміття в рік. Про це повідомляє Урядовий портал.

“Сміття – це той ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело необхідної суспільству енергії і точку росту економіки”, – зазначають у Держагентстві з енергоефективності та енергозбереження.

Щороку в Україні збирають близько 10 мільйонів тонн сміття, з яких близько 94% вивозять на сміттєзвалища. Переробляючи усі ці відходи, можна отримати в еквіваленті до одного мільярда кубометрів газу.

Як це реалізують?

Концепція передбачає створення законодавчих стимулів для сортування та переробки відходів, а також подальшої генерації енергії. Концепцію розробляли кілька держустанов: Київміськадміністрація і Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і компослуг. В уряді хочуть перетворити енергетичну утилізацію сміття на найбільш вигідний варіант поводження з відходами. Наприклад, сміттєпереробні заводи зможуть отримувати доходи за переробки сміття на енергію та за реалізацію альтернативного палива.

Що передбачає проект?

У проекті пропонується:

  • створити систему гарантій і стимулів для інвестицій в сферу енергоутілізаціі відходів;
  • надати можливість місцевим властям укладати довгі договори на ресайклінг;
  • встановити чіткі правила формування тарифів для послуг з енергетичної утилізації сміття;
  • закріпити за місцевими урядами право призначати одного оператора для поводження з відходами.
  • Нагадаємо, що київська влада збирається витратити 4 млн гривень на проектні роботи для будівництва сміттєспалювального заводу. Це прописано в планах столичного бюджету на 2019 рік. Зазначалося, що будівництво обійдеться у 3,7 млн гривень та завершиться наприкінці 2021 року.
В Україні винайшли спосіб перетворення сміття на газ