В Житомирській області заборонили фільми, книги та пісні російською

На черговому засіданні Житомирської обласної ради в четвер, 25 жовтня, депутати запровадили мораторій на публічне використання на території області російськомовного культурного продукту. Таке рішення підтримали більшість депутатів облради, передає УНІАН.

Як стало відомо, ініціативу запропонувала фракція «Свобода». Вона передбачала запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Житомирської області до моменту повного припинення окупації Росією українських територій.

Також документ пропонує ухвалити аналогічне рішення всім без винятку органам місцевого самоврядування Житомирщини.

Автори ініціативи проситимуть Житомирську ОДА створити міжвідомчу робочу групу для проведення роз’яснювальної роботи щодо мораторію. До неї мають увійти правоохоронці, чиновники райдержадміністрацій та громадськість.

«Йдеться про заборону трансляції на території області російських фільмів, виступів російських акторів тощо, оскільки в нас повинен бути український продукт, і не треба пропагувати російську мову, бо в нас є наша мова і має бути наша влада», – наголосили місцеві депутати.

В Житомирській області заборонили фільми, книги та пісні російською