Виборчі дільниці в РФ закрили з метою безпеки — Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін пояснив рішення Центральної виборчої комісії про закриття в Росії дільниць для голосування на виборах в Україні безпековим фактором. Про це глава МЗС написав у своїй колонці на «Українській правді».

«Головний мотив, який обумовлює закриття дільниць в Росії, це, безумовно, безпека. Нас турбує передусім безпека українських громадян, які наважаться стати членами виборчих комісій чи й просто прийти на вибори. Ми не можемо гарантувати, що в день виборів не буде влаштовано небезпечних провокацій. Постраждати можуть і українські виборці, і наші співробітники, і зрештою самі будівлі дипустанов», — наголосив міністр.

Він також висловив побоювання, що учасники голосування можуть мати неприємності з російською ФСБ і «ризикують стати жертвами репресій».

«Треба бути невиліковно наївним, аби повірити, що ФСБ та інші російські інституції не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території», — додав Клімкін.

Він також зауважив про можливу інфільтрацію агентів ФСБ у склад виборчих комісій та вплив на результати виборів.

Дипломат зазначив, що МЗС спільно з ЦВК вжили заходів, щоб забезпечити можливість проголосувати українцям, які забажають це зробити.

«Ті українські громадяни, які перебувають на території РФ тимчасово (а це переважна більшість), зможуть віддати свій голос в Україні за місцем постійного проживання, необхідно тільки пересвідчитися, що вас внесли у списки. Ті ж, хто проживає у Росії постійно, матимуть можливість голосувати в посольствах України у Грузії, Фінляндії й Казахстані. Детальні роз’яснення щодо необхідних дій можна знайти на сайтах наших дипломатичних представництв», — пояснив Клімкін.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія України закрила всі п’ять виборчих дільниць у Росії — в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Ростові-на-Дону та Новосибірську.

31 грудня 2018 року в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Виборчі дільниці в РФ закрили з метою безпеки — Клімкін