10 фактів про Україну часів другої світової війни, як урок історії для нащадків

У період, коли російські ЗМІ активно намагаються зобразити українців активними прихильниками і колабораціоністами фашизму і нацизму, в даній статті наводяться дані, які показують зовсім протилежне.

1. Для українців війна почалася в березні 1938 року, коли в результаті Мюнхенської змови , дружні Німеччини угорські війська зброєю захопили новопроголошену Карпатську Україну , яка перед тим була у складі Чехо- Словаччини. У боях було втрачено 430 убитими і більше 400 поранених бійців Карпатської України.

Сукупні втрати січовиків , за різними даними, склали від 2 до 6,5 тисяч чоловік. Це пояснюється тим , що більшість з них загинуло в зіткненнях з регулярними угорськими частинами , а в результаті зачисток і розстрілів полонених. Угорське населення почало полювати за групами січовиків і вбивати їх на місці без суду і слідства. Січовиків , які були передані полякам , теж розстрілювали на місці.

2. У вересневій кампанії 1939 вже 112 тис українців вступили у двобій з Вермахтом у складі Війська Польського , 7834 солдатів української національності загинули в боях з Вермахтом під польськими прапорами, а 16 тис отримали поранення у вересневій кампанії.

3. В Україні Червона армія широко практикувала так званий » достроковий » призов юнаків 16 — 17 років, яких без підготовки і часто погано озброєних відразу кидали в бій, в результаті чого вони масово гинули.

4. В цілому у Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 уціліли тільки 3% із загальної кількості .

5. Загальні демографічні втрати України — з убитими, жертвами концтаборів, депортованими і евакуйованими — становлять не менше 14 млн . Чоловік. З 41,7 мільйона людей , які жили до війни в УРСР, на 1945 залишилося тільки 27,4 мільйона чоловік.

6. Під час евакуації з України на Схід було забрано близько тисячі кращих промислових підприємств України , які після війни не повернули в рідні міста . Підприємства, за створення яких український народ заплатив власною кров’ю ( в буквальному сенсі цього слова) , впродовж 1930-х рр . стали основою створення військово -промислового комплексу в східній частині СРСР у повоєнні роки.

7. У 1941 р радянська влада при відступі залишала «випалену землю». При евакуації в Запоріжжі підірвала Дніпрогес. Про це не знало ні цивільне населення, ні навіть поблизу розташовані військові частини, значна частина яких була потоплена водяним валом Дніпрогесу. У Дніпропетровську було підірвано хлібокомбінат разом із робітниками. В Одесі, під час відступу Червоної армії, затопили приморські квартали разом з жителями, а поранених червоноармійців скинули в море разом із санітарними машинами. З Харкова вивезли сотні представників інтелігенції, щоб їх спалити в закритому будинку. В Умані живими замурували людей у ​​погребі. Таких прикладів багато. І все це робили не нацисти, а комуністи при відступі.

8. Кореспондент газети » Saturday Evening Post » , відвідавши в 1945 р Україні , з жахом написав: «Те, що дехто намагається зобразити як » російську славу » , було , насамперед, української війною. Жодна європейська країна не постраждала більше від глибоких ран , нанесених своїм містам , своїй промисловості, сільському господарству , людській силі «.

9. Друга світова війна повністю змінила етнічне обличчя українського суспільства. З України «зникли» такі впливові раніше національні меншини, як німці (які виїхали на Схід СРСР в 1941, 1944 і 1945 рр.), Кримські татари, протягом століть були важливим фактором історії причорноморського регіону, в 1944 році вони були депортовані з Криму в Середню Азію, із майже 3 млн. українських євреїв пережили війну 800 тис. чоловік (згодом 140 тис. з них виїхало до Польщі), з 2,5 млн. поляків до 1950 залишилося менше 400 тис. Зате, кількість росіян з довоєнних 4 млн. виросла за перше повоєнне десятиліття до 7 млн. чоловік.

10. Українці воювали проти Німеччини і в складі інших армій і військових частин , зокрема , багато з них служили в американській і канадській армії ( в останній їх налічувалося 40 тис.). Вони воювали і у французькому Русі опору. Тисячі українців служили в польській армії генерала Владислава Андерса і брали участь у військових діях на британській стороні в Єгипті, Лівії та Італії. Також західні українці становили 2 % складу польської дивізії ім. Тадеуша Костюшки і 70% чехословацької бригади генерала Людвіга Свободи.

10 фактів про Україну часів другої світової війни, як урок історії для нащадків