88-річна бабуся плете дивовижні деревця із бісеру

У Стефанії Гамалевич, що з села Мильно Зборівського району, весь двір від ранньої весни і до пізньої осені потопає у квітах. Але нині мова не про те, що надворі, — про те, що у хаті… Там теж — море квітів. З бісеру! Результат копіткої бабусиної роботи. Десятки філігранно виплетених бісерних дерев різних кольорів та конфігурацій, кожен листок та пелюстка яких аж блищать і переливаються на сонці… За кілька років занять таким рукоділлям рахунок бісерних дерев, що вийшли з-під рук бабці Стефи, пішов уже не на десятки — на сотні! А захоплення бісероплетінням бабуся перейняла від… онучки Софії!

— Наша бабуся — майстриня на всі руки, — розповідає Софія Залецька, онучка бабусі. — І шити, і вишивати, і плести спицями та гачком — на усе вона мастак! Ці вміння бабця Стефа передала і своїм дітям, і онукам. Я ж, у свою чергу, заохотила її до бісероплетіння.

Дерева, виготовлені з бісеру, бабця Стефа охоче роздаровує – каже, приємно, що її праця тішить око, а когось надихає і собі навчитися майструвати таку ж красу… Вона ж сама, коли тільки видасться вільна хвилинка, відразу ж тягнеться до мішечка з бісером.

“Це так захоплює, — зізнається Стефанія Миколаївна, — що й не помічаю, як минає день. І не дочекаюся наступного ранку, аби взяти в руки бісер, голку і нитку”.

88-річна бабуся плете дивовижні деревця із бісеру