Берегове: 8 причин відвідати «угорський» куточок України

Берегове – надзвичайне місто України. Це одне з найпопулярніших місць Закарпаття, що зажило слави завдяки низці достоїнств: п’янкому вину, прекрасній угорській кухні і цілющим термальним джерелам. Та це далеко не всі причини, через які варто сюди приїхати. Якщо вам набридла нескінченна вервечка буднів, вирушайте за новими враженнями у цей невеликий шматочок Угорщини, а ми підкажемо, на що варто звернути увагу.

Береґсас, так раніше називали це місто місцеві жителі. А все тому, що територія сучасного Берегового Закарпатської області перебувала у володінні Угорщини і навіть зараз більшу частину населення міста складають угорці. У зв’язку з цим, на вулицях можна часто почути характерне наріччя, проте не поспішайте купувати розмовник завчасно, російську і українську мову тут знають так само добре.

Термальні басейни

Починати знайомство з Береговим найкраще з його основної пам’ятки – термального джерела. Берегівське термальне джерело мінеральної води б’є на поверхню землі з 1000-метрової глибини. На виході його температура становить близько 52°, а температура в басейні зберігається на рівні 36° взимку і влітку. Слава про цю пам’ятку прогриміла ще в 80-ті роки минулого століття завдяки високомінералізованому складу. Досить кілька разів скупатися в цьому чудо-басейні, щоб відчути разючі зміни в самопочутті.

Раніше сюди обов’язково приїжджали радянські спортсмени перед початком Олімпійських ігор, і ось через десятки років цей термальний басейн продовжує дарувати здоров’я кожному, хто в нього зануриться. До речі, всього подібних джерел у світі існує не більше чотирьох: у Новій Зеландії, в Ісландії, на Камчатці та в Береговому на Закарпатті.

Термальний басейн розташовано на території санаторію «Закарпаття», на вулиці Корятовича. Можна зупинитися як у самому готелі (заощадивши на басейні), так і в приватному секторі. Відвідування термального джерела обійдеться приблизно в 100 грн.

Крім цього, в Береговому є ще один, не менш популярний, термальний басейн «Жайворонок» на вулиці Шевченка.

Абонемент на цілий день на одного коштує 300 грн, діють різні системи знижок. Оселитися можна в цьому ж комплексі, вартість – від 300 грн.

Графський двір

Берегово довгий час населяли знатні персони, тому і споруди тут відповідають своїм господарям. До таких належить Графський двір або резиденція князя Бетлена – найбільш старовинний світський будинок у місті. Ця споруда примітна скоріше не своєю архітектурою, а історією. Раніше в ній жив трансільванський князь Бетлен, котрий деякий час був королем Угорщини.

Палац цікавий ще й тому, що сьогодні в ньому розміщено музей Берегівщини, що робить резиденцію досить значною пам’яткою для гостей Берегового. Графський двір розташовано на вулиці Габора Бетлена.

Будинки-близнюки

Ще одна яскрава пам’ятка міста – так звані будинки-близнюки або палаци Мейгеша і Кубовіча. Будівлі, розташовані фасад до фасаду, належали двом видатним жителям Берегового – адвокату Кубовічу і архітекторові Мейгешу. А палацами їх називали тільки тому, що, за розумінням місцевих жителів, будь-який будинок, котрий належав комусь із відомих людей, уже міг іменуватися палацом.

Сьогодні, дивлячись на ці дві споруди, важко помітити якусь схожість, хіба що форма і закруглений фасад виглядають знайомо. Але ще сто років тому ці два будинки були ідентичними. Палацу Мейгеша пощастило менше, в ході реконструкції він втратив всі свої декоративні елементи, зате палац Кубовіча за весь час свого існування жодного разу не реставрували. Обидва красені-будинки розташовані на вулиці Сечені.

Костел реформаторів

Поряд з численними світськими будівлями, розкиданими по всьому місту, немов осколки минулого, великий інтерес становлять і різноманітні культові будівлі, такі, як Костел реформаторів 17 століття. Цей храм – найбільший у Береговому і може вмістити понад 1000 парафіян.

Він є основною окрасою міста та відомий завдяки одній невеликій особливості – на шпилях споруди замість хрестів видніються півники. Річ у тім, що реформатори мають своєрідний підхід до трактування релігії. Така невелика деталь дуже довго дивувала і продовжує привертати увагу до фасаду костелу. Побачити архітектурний шедевр Берегового можна на площі Кошута.

Читай продолжение на следующей странице

Берегове: 8 причин відвідати «угорський» куточок України