Гуцульські базари

З настанням зими всі прагнуть утекти на Західну Україну, в гори. Але, крім красивої зими та крутих спусків, Карпати унікальні ще й автентичними гуцульськими базарами. Саме тут ти зможеш відчути особливий колорит і дух горян. Ми підготували невеликий гід гуцульськими базарами — читай, насолоджуйся та вирушай в подорож.

Косів

Косів — мальовниче місто в Івано-Франківській області, яке славиться красивою природою та знаменитим гуцульським базаром. Косівський базар відомий не лише на всю округу, сюди приїжджають і з інших міст прикупити додому щось автентичне, унікальне, а, головне, якісне.

Базар у Косові працює по суботах. Майже всі речі — ручна робота місцевих майстрів. Тут ви можете прикупити кераміку, гуцульський одяг, вироби з дерева.

Основна перевага косівського базару — справді унікальні товари можна купити значно дешевше, ніж на базарах інших гірських міст. Пояснюється це просто — тут немає такого потоку туристів, як у тому ж Яремче, відповідно, ціни не завищені.

Пам’ятай, що в Карпатах не люблять довго спати і прокидаються разом із першою зорею. Тому базар працює з 4 — до 10 ранку.

Кути

Кути — маленьке колоритне містечко на березі річки Черемош. З одного боку гарні гірські скелі, трохи далі — той же Косів, а по інший бік річки — Вижниця. Щосереди та суботи в Кути з’їжджаються на гуцульський базар. Він не настільки великий, як базар у Косові, але теж популярний.

У Кутах часто можна прикупити гуцульську їжу місцевого виробництва. Тут є свіже молоко, смачна бринза, терпка гуслянка та ніжний кисляк домашнього виготовлення.

У Кутах на базарі можна придбати різноманітні дерев’яні вироби. Від тарілок і скриньок до дерев’яних булав і жіночих прикрас. Адже тут майже кожен може похвалитися вмінням різьби по дереву.

Яремче

Яремче — популярний український гірськолижний курорт. Тут багато туристів з усієї України, тому на базарах вибір дуже широкий, але ціни часто завищені.

У Яремче на гуцульському базарі варто купувати народний одяг. Туристи дуже люблять ліжники — ковдри з овечої вовни. Взимку під такою ковдрою ніякі морози не страшні.

Верховина

Верховину називають неофіційною столицею Гуцульщини. Люди з сусідніх гір спускаються сюди, щоб дізнатися останні новини, скупитися на базарі або самому щось продати.

Якщо ви захоплюєтеся традиціями та звичаями гуцулів, немає кращого музею, ніж гуцульський базар у Верховині. Тут очі розбігаються від барвистих гобеленів, де зображуються сцени з життя гуцулів, від вишитих і дерев’яних картин з гірськими мотивами.

Тут можна купити дерев’яний посуд, адже саме з нього здоровіше їсти. Також на базарі продають багато музичних інструментів.

Гуцульські базари