Київська дизайнерка створила концепцію прикрас зі старих жетонів

Засновниця бренду прикрас із переробленого пластику Re-beau Марія Сорокіна створила концепт проекту “Метро” і розповіла, як це може виглядати. Про це повідомляє БЖ.

“31 жовтня — останній день, коли в Київському метрополітені можна буде скористатися жетонами, далі — тільки картки. Але що робити із жетонами, які вже лежать на складах або перебувають у обігу? Зі слів прес-секретарки “Київського метрополітену” Наталки Макогон, зараз в обігу 1,5 мільйона зелених жетонів. Ще є майже 1,9 мільйона списаних синіх жетонів”, – пишуть у матеріалі.

Що за ідея з прикрасами?

Ідея доволі проста: розрізати жетони різних кольорів, потім склеїти або помістити на якусь основу і використовувати таку деталь або для каблучки, або для сережок.

Їх можна нестандартно нарізати і використовувати для оздоблення одягу і для виготовлення фешн-аксесуарів, наприклад, каблучок, брошок, значків, сережок і так далі.

Так у Марії виникла ідея зі створення джинсової куртки, яка буде оздоблена жетонами. Дизайнерка пропонує намалювати фарбами по тканині русалку, а хвіст задекорувати шматками жетонів, які будуть імітувати луску.

“Таким чином можна поєднати дві ідеї: показати, що будь-які вторинні ресурси можна використовувати, а друге: ще раз наголосити на засміченні пластиком океанів. Людям трошки вже набридло чути страшилки про забруднення і відчувати себе винними в усьому, що стосується екології. Тому мені здається привертати увагу до таких проблем краще якимись позитивними проектами, і така русалка може стати чудовим варіантом”, – ділиться ідеєю Марія.

Зі старих металевих жетонів дизайнерка пропонує створити старовинну українську прикрасу – монисто.

Коли колекція буде втілена в життя?

Марія Сорокіна розповідає, що рік тому вже зустрічалась із командою “Київського метрополітену” щодо ідеї створення колекції “Метро”.

“Їм сподобалась ця ідея. У музеї метрополітену продається сувенірна продукція, теоретично там можна було б продавати і речі з нашої колекції”, – каже вона.

Дівчина наголошує, що жетони – це матеріальна цінність і їх не можна просто так взяти і списати. Скільки жетонів надійшло на склад, стільки їх має і зберігатись там.

“Але днями я знову зв’язалась із командою метрополітену. Наскільки я зрозуміла, в організації ще не вирішили, яким чином будуть утилізуватись чи перероблятись жетони, – зазначає вона. – Майже до кінця 2019 року жетони будуть у обігу, тому, мабуть, лише на початку 2020 року ми зможемо поновити діалог”.

Раніше ми писали про співпрацю бренду Марії Сорокіної Re-beau та “України без сміття”. Громадська організація “Україна без сміття” приймає CD-диски та вінілові платівки, щоб у подальшому вони перетворювались на прикраси від Re-beau.

Київська дизайнерка створила концепцію прикрас зі старих жетонів