Майдан, який відродив гордість приналежності до ідеї свободи

Італійський підприємець, власник турбюро у Києві, волонтер, журналіст, автор книги «Янголи Майдану». Під час Революції Гідності активно підтримував українських активістів, супроводжував італійських репортерів, надаючи їм інформаційну підтримку та допомогу.

Не менш важливою діяльністю Мауро є співпраця з StopFake.org – платформа, головною ціллю якої є перевірка і спростування перекрученої інформації і пропаганди про те, що відбувається в Україні, де аналізується явище, як -от кремлівська пропаганда, у всіх аспектах і проявах.

«Українські радикали б’ють дітей за російську мову» (фейк); «Студент відрахований з університету за незручне запитання президенту Порошенко» (фейк); «Українська армія залучає найманців з Хорватії» (фейк). Це всього лише мала вибірка фейкових новин про Україну, які були поширені російськими ЗМІ і спростовані на сайті проекту StopFake.org.

Дякуючи Мауро Воерціо, сьогодні сайт працює і над дезінформацією італійською мовою. Ставши головним редактором італійського StopFake.org.it, Мауро систематично публікує «гарячі» новини та бореться за чистоту інформаційного простору.

В одному з інтерв’ю зазначив, що найкраща допомога в російсько-українській війні – це інформувати захід про те, що насправді відбувається в Україні.

Ще одним великим здобутком для України стала книга — «Янголи Майдану», яку автор присвятив всім тим майданівцям, з якими його звела доля у ті важкі зимові місяці 2013-2014 років. Зокрема, присвятив її Янголам Майдану, щоб їх пам’ять не заплямували професійні пропагандисти, а подвих був прикладом для майбутніх поколінь, щоб вони залишалися взірцем для тих, хто не згоден з зазіханням на гідність людини, для тих, хто прагне основного блага кожної людини – свободи.

«Янголи Майдану» — за цим посиланням можна прочитати книгу та залишити коментар.

Адресував книгу італійцям, щоб допомогти їм зрозуміти революцію на Майдані, прийняти та стати її ідейними учасниками. Книга написана італійською мовою та з часом була перекладена й українською, з метою — дати можливість українському читачеві побачити революцію Майдану очима іноземця.

Мауро неодноразово говорив, що Майдан відродив у ньому гордість приналежності до ідеї свободи, яка є фундаментальною для людини.

13 червня в Посольстві України в Італії в м. Рим відбулась зустріч на якій Мауро Воерціо був удостоєний відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції», за добровільну участь в проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, здійснення волонтерської діяльності. Учасник Революції Гідності, волонтер, громадський діяч та військовий журналіст отримав відзнаку в присутності дипломатів, української громади з рук Першого віце-прем’єр-міністра України та міністра економічного розвитку і торгівлі – Степана Кубіва, який з офіційним візитом перебував в Італії.

Відзнака виготовлена з латуні з ефектом патинування і має форму кола діаметром 32 мм. На лицьовому боці відзнаки у центрі на тлі хреста розміщено стилізоване зображення палаючого серця, обрамлене знизу оливковими гілками. На зворотному боці у центрі розміщено малий Державний Герб України, по верхньому півколу – напис «ЗА ГУМАНІТАРНУ УЧАСТЬ», по нижньому півколу – напис «В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ». Разом із відзнакою вручається грамота.

На своїй сторінці у facebook Мауро написав: «Було дуже зворушливо та приємно отримати цю відзнаку від рук посла Yevguen Perelygin та Першого віце-прем’єр-міністра України. Я присвячую її всім, хто був близьким мені протягом багатьох років і дозволив жити цим досвідом, сповненим емоцій і людяності. Зокрема, я присвячую її хлопцям на фронті та всім, хто залишив нас жертвуючи своїм життям за ідеали. Без вас я б нічого не зробив, тому цю відзнаку присвячую кожному з вас, адже тільки разом ми сильні».

Протести, що почалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабміну про припинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно розширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада, за лічені тижні переросли в Революцію гідності. Ці події в Україні з кінця листопада 2013-го до сьогодні змінили мільйони життів та доль людей, серед яких є чимало іноземців, які своїми вчинками, ідеологією та жертвами, кожного дня свідчать вірність здоровому глузду та високим моральним цінностям. Один з таких друзів України та українців – є Мауро Воерціо.

Найголовніше — у будь-яких обставинах залишатися Людиною!

Майдан, який відродив гордість приналежності до ідеї свободи