Микола Демков з Вінницької області «вишив» будинок

Микола Демков з села Літин (Вінницька область) “вишив” будинок пластиковими кришечками, відходами плитки та скла, різнокольоровими камінцями.

На стінах сільської хати пенсіонер, який раніше працював станційним електромонтером, зобразив незвичайні квіти та візерунки, передає Бджола з посиланням на Власно.

Для таких шедеврів Микола Демков використовує куплені на базарі схеми для вишивання.

«КВАДРАТИКИ НА СХЕМИ ПОРІВНЮЮ З КРИШЕЧКАМИ, ЗІСТАВЛЯЮЧИ ЇХ РОЗМІР, РОЗРАХОВУЮ ПЛОЩУ, ПІДБИРАЮ КОЛЬОРИ І ПРИКРІПЛЯЮ КРИШКИ НА СТІНИ ЗА ДОПОМОГОЮ КЛЕЮ ДЛЯ ПЛИТКИ, – ДІЛИТЬСЯ ДОСВІДОМ УМІЛЕЦЬ. – РІЗНОМАНІТНІ КВІТОЧКИ, ПЕЛЮСТОЧКИ Й ЛИСТОЧКИ ВИРІЗАЮ З ВІДХОДІВ БУДІВЕЛЬНОЇ ПЛИТКИ, ЯКУ ПРИВОЗЯТЬ ЗНАЙОМІ ПІСЛЯ РЕМОНТУ, АБИ НЕ ВИКИДАТИ».

Камінчиків різної форми майстер назбирав у кар’єрі та в Карпатах, куди їздив на автомобілі.

«Є РІЗНІ ЗА РОЗМІРОМ, ФОРМОЮ ТА ВІДТІНКАМИ, – РОЗПОВІДАЄ МИКОЛА ДЕМКОВ. – А ЦЕ, НЕЩОДАВНО, НА ВУЛИЦІ РОБИЛИ ДОРОГУ І ВИСИПАЛИ ЩЕБЕНЮ, ТО Я ВЗЯВ ВІДЕРЦЕ ТА Й НАЗБИРАВ НАЙКРАЩИХ».

Сільський умілець вже виробив свої авторські техніки облицювання стін щебенем, плиткою, пластиком та іншими матеріалами, що завалялися в господарстві.

Наразі Микола Демков має безліч ідей для втілення.

«В МЕНЕ ЩЕ СТІЛЬКИ ПЛАНІВ, ПРОСТО ЧАСУ НЕ ВИСТАЧАЄ, – НАРІКАЄ ПЕНСІОНЕР. – НА СТІНИ ХАТИ ХОЧУ ПОВИРІЗАТИ СКЕЛЬЦЯ, ЩОБ ГАРНО ПЕРЕЛИВАЛОСЯ».

Окрім “вишитих” будівель, на подвір’ї умільця є ще й різноманітні горщики, оформлені підручними матеріалами, саморобні лелеки та вітряк.

На подвір’ї селянин зробив лісовий куточок.

«ЯКУ КВІТКУ В ЛІСІ ПОБАЧУ, ТО ВІДРАЗУ ПЕРЕСАДЖУЮ СОБІ, – ПОЯСНЮЄ МИКОЛА ДЕМКОВ. – УСЕ ТУТ СУТО ЛІСОВЕ, ВЖЕ НА ОСІНЬ, Я ДОСАДЖУЮ ЧОРНОБРИВЦЯМИ».

Окрім будівництва, сільський умілець має хист до столярства, знається у травах, розуміється у техніці, а зимою моржує.

«ВІН РОБИТЬ УСІЛЯКІ ПРИКРАСИ НЕ ЛИШЕ СОБІ, А Й ЛЮДЯМ, – КАЖЕ СУСІД МИКОЛИ ДЕМКОВА. – ТАКОЇ ХАТИ НЕМА НЕ ТЕ ЩО В ЛІТИНІ, АЛЕ Й, МАБУТЬ, НА ВСІЙ ВІННИЧЧИНІ».

Фото: Власно

Микола Демков з Вінницької області «вишив» будинок