На Чернігівщині з’явиться новий ботанічний заказник

У Чернігівській облраді ухвалили рішення про створення ботанічного заказника місцевого значення “Цикля” площею майже 50 га під селом Озеряни Варвинського району. Про це повідомляє Укрінформ.

“Оголосити на території Озерянської сільської ради Варвинського району Чернігівської області об’єкт природно-заповідного фонду – ботанічний заказник місцевого значення “Цикля” площею 49,6 га без вилучення земельних ділянок у власників та користувачів за рахунок земель запасу”, – йдеться в рішенні сесії обласної ради.

Що відомо про новий заказник?

На території заказника розташовано глибокий та розлогий яр, на схилах якого збереглася майже неторкана людським втручанням лісова та лучна рослинність рідкісних та малопоширених видів. До них, зокрема, відноситься лілія лісова, первоцвіт весняний та конвалія звичайна. Найбільший науковий інтерес представляють популяції рідкісного, занесеного до Червоної книги України центральноєвропейского виду сону чорніючого.

Майже 34 га площі заказника займають ліси, водойми та болота.

Нагадаємо, що також великий ландшафтний заказник з’явиться у столиці. Його пропонують створити на південь від озера Тягле та вулиці Колекторної в Дарницькому районі Києва.

На Чернігівщині з’явиться новий ботанічний заказник