На Львівщині археологи створили 3D-реконструкцію житла ХІІ-ХІІІ ст.

Команда історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» показала реконструкцію наземного житла ХІІ-ХІІІ століття. Про це повідомляє пресслужба заповідника на сторінці у Facebook.

Згідно з повідомленням, презентована 3D-реконструкція є частиною великого проєкту, що відбувається за сприяння програми Українського культурного фонду «Створюємо інноваційний культурний продукт».

Наземне житло ХІІ-ХІІІ століть реконструйоване на основі археологічних розкопок Пліснеська та із залученням досвіду етнологічних досліджень.

«Показуємо Вам цей об’єкт у динаміці, аби Ви на прикладі одного житла побачили, яким нелегким й тривалим є шлях від ідеї до її реалізації», – зазначила команда проекту.

Також у заповіднику анонсують інші 3D-реконструкції, наразі археологи працюють над відтворенням виробничих та господарських споруд, оборонних ліній та культових споруд археологічного комплексу.

Раніше на території історико-культурному заповіднику «Давній Пліснеськ», де працює Пліснеська археологічна експедиція, виявили косторізну майстерню ІХ-Х століття.

 

https://www.facebook.com/plisnesko/videos/348969386040014/

На Львівщині археологи створили 3D-реконструкцію житла ХІІ-ХІІІ ст.