На одному з замків Закарпаття відкриють оглядовий майданчик

Реставрація Невицького замку на Закарпатті триватиме два роки й коштуватиме 11,2 мільйона гривень. Проєктом передбачено відновлення веж, даху й опор замку, облаштування оглядового майданчика, реставрацію стін. про це пише Укрінформ із посиланням на інформацію Закарпатської ОДА.

“На Закарпатті триває реалізація проєкту з реставрації Невицького замку, який втілюється за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. За цей період виконано масштабні пошуково-дослідницькі роботи”, – повідомила заступниця голови ОДА Ольга Травіна.

Що реставруватимуть

Загальний бюджет проєкту становить понад 11 млн 248 тис. гривень. Передбачено, насамперед, проведення реставраційних та пошуково-дослідницьких робіт, а також залучення до сфери надання послуг місцевого населення.

Коли завершать роботи

Як розповів голова ГО “Невицький замок” Володимир Химинець, проєкт розрахований на 24 місяці, відтак, до кінця наступного року дві вежі замку і чотири опори мають бути відреставровані, буде відновлено дах на основній вежі й облаштовано там оглядовий майданчик.

У подальшому передбачено реставрацію стін замку, їхню консервацію, облаштування території навколо об’єкта, відтворення історичних ковальських та гончарних майстерень тощо.

Археолог Олександр Дзембас повідомив, що наступного року планують відновити археологічну експедицію в Невицькому замку.

На одному з замків Закарпаття відкриють оглядовий майданчик