На запорізькій Хортиці невідомі вандали спалили дерев’яного Перуна

Про це порталу Depo.Запоріжжя розповів голова громади «Внуки Велеса» Вадим Божевой Літвінов, який власноруч зробив дерев’яну скульптуру вісім років тому.

Зроблений з тополі Перун, що був встановлений на Хортиці в липні 2009 року, згорів сьогодні уночі. Від нього в святилищі рідновірів лишилася лише купка попелу. За словами свідків, пожежа у святилищі сталася уночі, утім, хто саме підпалив Перуна, очевидці пожежі не бачили.

У тому, що це саме підпал, сумнівів у рідновірів немає. Дерев’яну скульптуру обклали гіллям і, певно, облили бензином, каже Божевой Літвінов. Він написав заяву до поліції, за словами рідновіра, подію вже внесено в ЄРДР.

Вадим наполягає, що підпал Перуна не банальне хуліганство: це навмисно зроблено напередодні святкування Покрови, що завтра відбуватиметься на Хортиці, аби розпалити міжрелігійну ворожнечу.

Перуна ж рідновір, який вже багато років робить дерев’яні скульптури, збирається повернути на місце. Вадиму вже пообіцяли деревину, з якої він зробить нову скульптуру.

Зазначимо, святилище Перуна було не лише місцем проведення рідновірами своїх обрядів, а й однією з пам’яток Хортиці, яка подобалася туристам.

На запорізькій Хортиці невідомі вандали спалили дерев’яного Перуна