Найстаріше підприємство України чекає на реставрацію

лада Дрогобича збирається продовжити розвиток Дрогобицького солевиварювального заводу як туристичного об’єкту, передає ZruchnoTravel.

Реалізація проекту дасть можливість значно збільшити туристичний потік у місті.

Найстаріша солеварня України

Дрогобицька солеварня вважається найстарішим діючим промисловим підприємством України та одним з найдавніших у Європі. На сьогодні воно перебуває у державній власності, але міська рада сподівається отримати об’єкт у своє управління.

Зараз більшість будівель солеварні перебувають в аварійному або напівзруйнованому стані, а територія захаращена. Тим не менше, підприємство продовжує виробництво солі старовинним методом випарювання на відкритому вогні прородного розсолу (ропи), який видобувають з підземних шурфів.

Міський уряд і плани реставрації підприємства

Для розвитку найстарішого підприємства України як туристичного об’єкту міськрада домагається отримати об’єкт у своє управління.

“Міський голова поставив перд нашою командою завдання домогтися можливості орендувати або отримати у власність міста Дрогобицький солевиварювальний завод. Після цього ми почнемо розвивати інфраструктуру підприємства як туристичної локації. Ставимо перед собою завдання розробити проект реставрації підприємства як архітектурної пам’ятки. Плануємо розширити його інфраструктуру, привести до ладу прилеглу територію і в такий спосіб залучити туристів, які масово відвідують Львівську область”, – зазначають у Дрогобицькій міськраді.

За інформацією міськради, цього року на розвиток туризму в Дрогобичі з міского бюджету виділено 1,5 мільйони гривень.

Найстаріше підприємство України чекає на реставрацію