Петриківський розпис Галини Назаренко

Галина Назаренко — відома майстриня петриківського розпису. Вона, напевне, єдиний майстер, який так активно їздить по світу і пропагує наше унікальне народне мистецтво. Одна з найбільш активних і знаних сучасних петриківських майстринь. Має в доробку кілька десятків виставок, зокрема близько 25 персональних, у багатьох країнах, серед яких — Україна, Франція, Болгарія, США, Канада, Грузія, Білорусь, Кувейт, Узбекистан, Китай, Туркменістан, Іспанія, Греція, Нідерланди. Після виставок у Франції її прийняли до Асоціації сучасного мистецтва міста Морестель.

Творчості художниці притаманні самобутність і спадкоємність найкращих традицій легендарних майстрів старшого покоління. Кожен твір сповнений різнобарв’ям природи рідного краю і створює відчуття свята.

Як зазначає сама авторка: «Петриківка — це, напевне, одне із тих мистецтв, коли люди або проходять мимо, або завмирають у захваті. Не буває негативних відгуків. Принаймні, на моєму творчому шляху, не було такого, щоб люди негативно ставилися до петриківки. Напевне, через буйність кольорів вона несе в собі позитив. Навіть в самих картинах і кольорах закодовані щастя, мир і сім’я. Я завжди кажу, що петриківка — це в нас щось найкраще.»

Петриківський розпис Галини Назаренко