Полонина Боржава – зелений ізмарагд Карпат

Поміж вод річок Вічи та Ріки розкинулась полонина Боржава, гірський масив Українських Карпат на Полонинському хребті, який своїми смарагдовими схилами заворожує погляд мандрівника та залишає враження на все життя. Боржава займає територію у межах Іршавського, Свалявського, Воловецького та Міжгірського районів Закарпаття.

Особлива полонина Боржава тим, що бере свій початок від водоспаду Шипіт, де щороку відбувається унікальний фестиваль на свято Івана Купала. Тому про полонину знає кожен, хто хоч раз занурювався у фестивальне вогнище та п’янку музику гір. Сам водоспад став пам’яткою не лише для місцевих, а й для щорічних гостей.

Серед інших хребтів Боржаву виокремлює трав’яне покриття у порівнянні з іншими каменистими. Боржава менш людна, ніж Говерла, тому походи на полонину спокійніші. Найвищою точкою Боржави є гора Стій, яка сягає у висоту 1681 метр. Крім того, це найдовша полонина Закарпаття. Все тому, що дальній кут хребта розташований на відстані 44 км від іншого. З гори Стій раніше важко було не помітити військові антени, які згодом демонтували. Ще одна вершина Боржави – гора Плай. На ній розташована метеорологічна станція, яка носить таку ж назву. Висота гори сягає 1323 м. Частиною полонини часто вважають хребет Палений Грунь та полонину Кук. Крім Стію й Плаю до вершин Боржави входять Магура-Жиде (1518 м), Гемба (1494 м), Граб (1374 м), Менчул (1248 м) і Темнатик (1344 м).

Читай продолжение на следующей странице

Полонина Боржава – зелений ізмарагд Карпат