Просто космос: 8 вражаючих досягнень геніального Сергія Корольова

12 січня день народження основоположника практичної космонавтики, відомого українського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора Сергія Корольова. Цей легендарний житомирянин є прикладом того, що при бажанні можна «дотягнутися до зірок», пише M-ukraine.

Вченому довелось пройти ув’язнення у ГУЛАГУ та захворіти тифом, який зробив його інвалідом на все життя, але попри це Корольов не відмовлявся від амбіційних мрій, які здавались на той час нереальними.

Революцірнер ракетобудування. Вчений створив першу багатоступеневу ракету, яка стала справжнім проривом, адже технологія багатоступеневої ракети використовується для виходу на орбіту досі.

Першовідкривач космосу. Корольов був головним конструктором і керівником програми запуску першої міжконтинентальної балістичної ракети (саме тої, про яку йдеться впершому пункті) 27 серпня 1957 року.

Подарував Землі «друга». Корольов був головним конструктором і керівником запуску першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року. Якщо перший супутник не мав практичного значення, а був лише «втіленням зухвалої мрії», як казав сам вчений. То наступні супутники, які розроблялись в КБ Корольова призначались для вивчення геофізичних та радіаційних параметрів Землі.

Вперше відправив у космос тварин. Під керівництвом вченого відбувся політ у космос Білки і Стрілки.

Організував перший успішний політ у космос людини 12 квітня 1961 року. Юрій Гагарін став світовою знаменитістю, а Корольов постійно залишався в тіні.

Організував політ у космос першої жінки-космонавта Валентини Терешкової у1963 році.

Перший вихід у відкритий космос теж відбувся завдяки Корольову, який у 1965 році здійснив космонавт Олексій Леонов.
Показав землянам Місяць. Під керівництвом головного конструктора Корольова створено перші космічні апарати для дослідження інших космічних об’єктів серій «Луна», «Венера», «Марс», «Зонд».

Апарати серії «Луна» багато в чому були піонерами. Вони вперше наблизились до Місяця, вперше сфотографували зворотній його бік. А також була здійснена перша посадка на Місяць і розміщено вимпел СРСР.

Цитати Сергія Корольова

Настане і той час, коли космічний корабель з людьми залишить Землю і попрямує в подорож. Надійний міст із Землі в космос вже перекинуто запуском радянських штучних супутників, і дорога до зірок відкрита!

Порядок звільняє думку.

Критикуєш чуже, пропонуй своє. Пропонуючи — роби.

Ракета під водою — це абсурд. Але саме тому я візьмуся зробити це.

Можна зробити швидко, але погано, а можна — повільно, але добре. Через деякий час всі забудуть, що було швидко, але будуть пам’ятати, що було погано. І навпаки.

Просто космос: 8 вражаючих досягнень геніального Сергія Корольова