Ресторан «Stadt Kiew» (Місто Київ) в Лейпцигу

Одним з найпопулярніших ресторанів Лейпцига часів Німецької Демократичної Республіки був ресторан «Stadt Kiew» (Місто Київ) — ресторан української національної кухні, відкритий у 1960-х після того як Лейпциг став містом-побратимом Києва.

Процес встановлення побратимських зв’язків між містами був започаткований Всесвітньою федерацією поріднених міст, яка була створена у квітні 1957 року за ініціативи колишніх учасників французького Руху Спротиву. Проте, сам рух поріднених міст розпочався набагато раніше. Угоди про дружбу і співробітництво між містами країн-учасниць Антигитлеровської коаліції почали укладатися ще під час ІІ Світової війни. До складу федерації входять понад 3500 міст з 160 країн світу.

Киев приєднався до руху поріднених міст у 1961 році. Першими побратимами української столиці стали польське місто Краків і фінське Тампере. Наступного року до них приєднався німецький Лейпциг. Через 7 років Київ встановив братерські відносини зі столицею Словаччини Братиславою та столицею італійської Тоскани — Флоренцією. У 1970 році побратимом української столиці стала Тулуза – стародавнє місто на півдні Франції, у 1971-му – Кіото, давня столиця Японії.

Ресторан «Stadt Kiew» (Місто Київ) в Лейпцигу