Сьогодні в Україні відзначають День Соборності

22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки, а роком пізніше — 22 січня 1919 року — на Софійській площі у Києві проголосили Акт Злуки українських земель в єдину соборну Україну. Цим актом стверджувалось об’єднання тодішніх УНР та ЗУНР в єдину державу.

Офіційним святом День Соборності став після указу президента Леоніда Кучми від 21 січня 1999 року. У грудні 2011 року тодішній президент Віктор Янукович скасував День Свободи 22 листопада і День Соборності 22 січня та заснував День соборності і свободи 22 січня. Через три роки в листопаді 2014 року чинний глава держави Петро Порошенко заснував День гідності і свободи 21 листопада, повернувши 22 січня святкування Дня Соборності.

У День Соборності головною традицією є побудова «живого ланцюга». Найперший «ланцюг» українці створили в 21 січня 1990 року. Тоді «живий ланцюг», в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ.

Серед запланованих сьогодні заходів: флешмоб «Живий ланцюг Соборності» на мосту Патона. О 10 ранку учасники акції об’єднають два береги Дніпра «живим» ланцюгом. Після об’єднання учасники акції, які рухатимуться назустріч один одному з лівого і правого берегів Дніпра, спільно виконають Державний Гімн України. Крім того, у столиці пройде церемонія покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському, а також на Софійській площі відбудеться святковий захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки.

Сьогодні в Україні відзначають День Соборності