Стихійна торгівля в Києві: чим ризикують покупці і як боротися

Стихійна торгівля в Києві — явище повсюдне. Городяни звикли, що торговці з парасольками, кошиками і ящиками стоять буквально всюди: в центрі столиці, в переходах, біля виходу з метро і просто вздовж тротуару. Наскільки це законно і як вирішити проблему стихійних ринків — розбирався сайт «Сегодня».

Що не так зі стихійною торгівлею

Стихійна торгівля — незаконна, а за якість продукції, що продається ніхто не відповідає. Але в Києві передбачені програми, за якими можна купити місце і торгувати цілком легально. Правда, брати участь в торгах, купувати точки і платити податки торговці не поспішають. Щороку в середині весни місто офіційно продає через електронну біржу точки, на яких і буде розміщена сезонна або пересувна торгівля.

«Ми — єдине місто, яке зробило таку технологію, метод розподілу місць між підприємцями, виходячи з монетизації, а не з якихось соціальних умов або ще чого-небудь, тому що це неможливо порахувати і дуже поширена корупція», — говорить Дмитро Білоцерківець, радник мера Києва з питань благоустрою.

Незабаром продаж точок буде здійснюватися тільки через програму Prozorro, яка максимально захищена від злому. У КМДА також впевнені, що вихід співпраці з підприємцями на інтернет-платформу дасть позитивні результати і знищить корупцію в цій сфері.

Читай продолжение на следующей странице

Стихійна торгівля в Києві: чим ризикують покупці і як боротися