Цікавинки про заповідник Асканія Нова

На території України в Херсонській області поблизу однойменного населеного пункту існує біосферний заповідник Асканія-Нова — рукотворне диво. Це унікальний музей під відкритим небом. Другого такого місця не існує на планеті. Загальна площа заповідника становить 33 тисячі гектар і ділиться на дендропарк, зоопарк та заповідний цілинний степ, де зібрані близько трьох тисяч видів тварин і п’ятисот видів рослин. Але, це ще не всі цікаві факти про заповідник Асканія Нова.

Унікальність даного місця полягає в тому, що дендропарк створений штучно на місці солончаків і сильних вітрів — там, де в принципі не може нічого рости. На даний момент колекція парку налічує близько трьох тисяч рослин. А в зоопарку зібрано близько тридцяти видів птахів і надані практично всі види тварин, які населяють степи Асканії.

Також примітно місце тим, що степ, на якому створили заповідник був безводний. З цієї причини була розроблена унікальна система каналів і штучних озер, яка зайняла перше місце на виставці досягнень в Парижі в 19 столітті.

Читай продолжение на следующей странице

Цікавинки про заповідник Асканія Нова