У Чернігові вшанували пам’ять борця за незалежність України Левка Лук’яненка

У Чернігові на будинку по вул. Рокоссовського, 49 відкрили пам’ятну дошку борцю за незалежність України, Герою України Левку Лук’яненку.

Дошку встановлено на будинку, де проживав брат дисидента і де Лук’яненко, повернувшись з ув’язнення та заслання, проводив зустрічі прихильників ідеї незалежності України, створивши там своєрідну штаб-квартиру громадської діяльності.

Остання зустріч у цій квартирі відбулася у травні 2018 року із студентами Чернігівського національного технологічного університету. Водночас відомо, що з першою дружиною він деякий час жив у будинку №41 на цій же вулиці у Чернігові.

Спогадами про свого брата поділилася сестра Лук’яненка – Зінаїда Лук’яненко, яка проживає в Седневі. Вона зазначила, що після звільнення у 1989 році Лук’яненко мешкав у сестри, але кожні вихідні приїздив до Чернігова, аби зустрітися з однодумцями-«рухівцями».

Автором дошки, на якій зображено портрет Героя України, став скульптор з Ужгорода Михайло Белень. Він розповів журналістам, щоб був особисто знайомий із Лук’яненком (зустрічався із ним у Канаді) й основною рисою політика та громадського діяча назвав поміркованість, водночас, відзначивши у характері «згусток енергії українця, який боровся за незалежність».

«Хотів показати таким, яким був насправді – у нього чоло Франка і мудрість Шевченка», – розповів скульптор.

У Чернігові вшанували пам’ять борця за незалежність України Левка Лук’яненка