У річці Південний Буг знайшли меч, якому понад 500 років

У Южноукраїнську на Миколаївщині у річці Південний Буг знайшли меч без руків’я, який може датуватись XIV-XVI століттям. Про це повідомили на офіційному веб-сайті міста Южноукраїнська, інформує Укрінформ.

Безцінна знахідка

На артефакт натрапив місцевий житель Олександр Ткачук. Він знайшов знайшов меч у р. Південний Буг біля Грибової скелі.

“Колекція Южноукраїнського міського історичного музею поповнилась досить цікавим артефактом – мечем без руків’я. Працівники музею припускають, що знахідка може датуватись XIV-XVI ст.”, – йдеться у повідомленні.

Що відомо про мечі того часу?

Київська держава була другою країною в Європі, де виготовляли власні підписні мечі. І річ не лише у високому розвитку ремісничих технологій. Історикам добре відомо, що у літописних відомостях початкового періоду Київської держави меч виступає як свого роду “національна” зброя і державний символ.

На українських землях у другій половини XVI ст. окремі елементи рицарської культури були сприйняті та засвоєні новоутвореним станом – козацтвом. Протягом XVI ст. меч як військовий інструмент на українських теренах був значно посунутий іншими видами довгоклинкової зброї – кордами, тесаками, нарешті шаблями.

У річці Південний Буг знайшли меч, якому понад 500 років