Українці зможуть скаржитися на дороги Укравтодору онлайн

Укравтодор почав співпрацювати з навігаційною системою Waze. Відтепер українці зможуть поскаржитися на дороги в реальному часі, повідомили в пресцентрі дорожньої служби.

Усі скарги збиратимуться в єдину базу. У такий спосіб відомство зможе вибудувати повноцінну картинку про стан покриття по всій Україні. Також оперативно отримуватимуть повідомлення про ожеледицю чи труднощі в русі через ДТП та відразу реагуватимуть на них.

Уся інформація подається з точними GPS-координатами, а також із фотографіями та коментарями від водіїв, якщо вони захотіли додали їх до повідомлення.

Наразі систему тестують у Львівській та Дніпропетровській областях. Згодом обіцяють запустити по всій країні.

Waze – безоплатний соціальний, навігаційний застосунок для мобільних пристроїв, який дозволяє відстежувати ситуацію на дорогах онлайн, прокладати оптимальні маршрути, дізнаватися про розташування радарів швидкості, камер фіксації проїзду на червоне світло, отримувати інформацію та попереджувати інших користувачів про зміну дорожніх умов, перешкоди, поліцію, спілкуватися з іншими користувачами на мапі.

Мапи у Waze користувачі створюють власноруч. У червні 2013 року програму придбала Google. Застосунок доступний для багатьох операційних систем, зокрема iOS та Android.

До речі, торік із застосунком почали співпрацювати столичні правоохоронці у межах ініціативи Kyiv Smart City.

Українці зможуть скаржитися на дороги Укравтодору онлайн