Україна на світлинах американського фотографа Джеррі Кука

Джеррі Кук – відомий у світі фотограф, редактор американського журналу LIFE, який народився в Одесі у 1921 році з іменем Юрій Кутщук.

Його сім’я емігрувала до Італії, а згодом оселилася в Берліні. Але через прихід Гітлера до влади, родина знову була змушена емігрувати – спочатку до Індії, а потім до США.

З дитинства Юрій захоплювався фотозйомкою. Вирішальну роль у житті майбутнього фотографа відіграла рідна тітка Сесіль – вона подарувала хлопцю першу фотокамеру Rolleiflex та допомогла у працевлаштуванні до фотолабараторії Pix, де хлопець мав змогу працювати та навчатися одночасно.

Від асистента у фотолабораторії він пройшов шлях до редактора фотослужби журнала “Sports Illustrated”, став засновником Асоціації фотографів національної преси.

За життя Джеррі Кук неодноразово отримував нагороди за високу майстерність та професіоналізм. Він був одним із перших іноземних кореспондентів, якому дозволили фотографувати в Радянському Союзі (після смерті Й.Сталіна). Велика частина фоторобіт Джеррі Кука присвячена Україні.

Україна на світлинах американського фотографа Джеррі Кука