Українець, що став прототипом Джеймса Бонда

Соломона Розенблюма знає увесь світ. Авантюрист, що погоджувався на найризикованіші завдання. Щоразу йому вдавалося випередити ворогів на один крок і не в останню чергу в цьому допомагали жінки. Коли Ян Флемінґ взявся за писання першого роману про «агента 007», нічого вигадувати не довелося – просто взяв за основу колоритного Розенблюма, повідомляє 24 канал.

Йому дуже пощастило народитися в Одесі. Портове місто мало дві переваги – по-перше, тут можна було вивчити найрізноманітніші мови. Розенблюм освоїв сім. А по-друге, можна було сісти на будь-який корабель і вирушити назустріч пригодам.

Доки для нього обирали перше завдання, Розенблюм подбав про свої статки. Видавши себе за вправного аптекаря, відправив на той світ місцевого священика та швидко одружився з його молодою вдовою Марґарет. Як відомо, вона успадкувала 800 тисяч фунтів. Агенту-початківцеві залишалося тільки обрати нове ім’я – Сідней Рейлі.

Для першого завдання довелося їхати в далеку Маньчжурію та вивідати план російських укріплень у Порт-Артурі та передати їх японцям. Згодом додалося роботи в Німецькій імперії. На франкфуртському авіашоу його команда змогла пошкодити німецький літак, і той упав. Рейлі першим поспішив до уламків і перемалював нову розробку двигуна.

1909 року одесита скерували в німецьке місто Ессен на славнозвісні заводи Фрідріха Круппа, які виготовляли озброєння. Влаштувався простим зварювальником, а за кілька тижнів пробрався в кабінети інженерів і викрав креслення майбутніх розробок.

Українець, що став прототипом Джеймса Бонда