Український школяр здобув срібло на Олімпіаді геніїв у США

Учень Малої академії наук, школяр Андрій Горбонос виробов срібну медаль на Олімпіаді геніїв, що проходила у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

Також двоє членів української команди посіли четверті місця.

Повідомляється, що олімпіада відбувалась у м. Освего. Умовою конкурсу було те, що проєкти учасників мають пропонувати рішення певної екологічної проблеми.

Яку розробку презентував український призер?

Андрій Горбонос розробив спеціальну речовину, яка має покращити властивості суперконденсаторів, збільшивши ємність та швидкість заряджання. Суперконденсатори, наповнені цією речовиною, зможуть використовуватись у системах живлення електромобілів, апаратах життєзабезпечення, електростанціях, резервних генераторах тощо.

Проєкти інших юних науковців України

Учасниця Мілана Бродовська з Одеси, яка посіла четверте місце, представила методи виготовлення натуральних барвників у домашніх умовах. Авторка стверджує, що такі барвники надалі можна використовувати для фарбування тканин, деревини, яєць і створення акварельних фарб. Дівчина навіть сформувала набори “Handmade in Ukraine”, з якими кожен охочий може виготовити ці барвники самостійно.

А Петро Волошин із Тернополя, який також посів четверте місце, працював над проєктом, де для перетворення інформації використовуються оптичні схеми. У такий спосіб система не потребує спеціальних умов для функціонування, на відміну від оригінальних квантових комп’ютерів.

Номінації Олімпіади

Саме ж змагання проходить за такими номінаціями: “Фундаментальна наука”, “Інженерія”, “Мистецтво”, “Творче письмо”, “Дизайн” та “Розвиток бізнесу”. Українська команда презентувала свої розробки у номінації “Фундаментальна наука”. Загалом у цій секції було представлено майже 800 робіт учасників з усього світу.

Загалом Україну на олімпіаді представляли п’ятеро учнів Малої академії наук.

Український школяр здобув срібло на Олімпіаді геніїв у США