Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» модернізують вперше за 22 роки

Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» планують модернізувати — масштабну реконструкцію проведуть уперше за 22 роки — роботи розпочнуться наприкінці січня. На це держава виділила майже 35 млн гривень. Про це 17 січня у Києві повідомив очільник Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

«Уперше за 22 роки, які станція належить Україні, вкладено серйозні кошти для її модернізації. На це було виділено спочатку 15 мільйонів гривень, а потім ще 19,6 мільйона. Хочу нагадати, що загалом цій станції вже понад 70 років. Британці передали нам її 1996-го в дуже гарному стані, але, звісно, за такий час вона вже потребує серйозного оновлення багатьох систем», — зазначив Дикий.

Він додав, що за час, який станція перебувала у власності України, було побудовано тільки паливний бак у 2006 році.

Планується, що будуть проведені наступні роботи:

Оновлення енергетичної системи станції — нові дизельні двигуни;
Встановлення нового опріснювача води;
Заміна системи опалення;
Заміна даху на всіх приміщеннях станції;
Переобладнання медичного кабінету;
Переобладнання біологічної лабораторії;
Ремонт паливного баку;
Побудова паливного трубопроводу.
Очільники науковго центру додав, що на станції також планують облаштувати кавоварку — на численні прохання полярників. «Прохання встановити її на станції ми отримували вже давно, і от зараз «мрія» багатьох наших зимівників здійсниться», — пояснив Дикий.

Кошти на ремонт були виділені ще у 2018 році, і за них уже проведені проектні роботи та закуплені необхідні матеріали й обладнання.

Зараз матеріали доправляються в порт Пунта-Аренас у Чилі й завантажуються на корабель, який 20 січня вийде в бік «Вернадського».

Одночасно на станцію вирушає й українська інженерна група, що здійснюватиме реконструкцію.

Реконструкцію планують провести за два — два з половиною місяці.

Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» модернізують вперше за 22 роки