Унікальне відео з лісовими котами відзняли вінницькі лісовики

Співробітникам Жмеринського лісгоспу вдалося побачити та зафіксувати на відео рідкісних хижаків — червонокнижних лісових котів.

На ньому добре видно, що ці тварини відрізняються від домашніх «мурчиків» не тільки зовнішністю та розмірами, а й поведінкою: вони мають «приземисту» ходу та шиплять.

– Смугастий хижак мешкає не лише в Карпатах, а й на Поділлі. На Вінниччині його популяція порівняно з карпатською зовсім нечисельна: за офі­ційними даними — більше 20 лісових котів зафіксовано щорічним обліком Чечельницького держлісгоспу. Проте мисливствознавці кажуть, що останніми роками лісових смугастих хижаків стає більше. Ласує хвостатий дрібними гризунами, птахами, комахами, маленькими зайчатами і навіть зміями! За добу може з’їдати 10 і більше гризунів! А ще зустріти його практично неможливо, бо веде потаємний спосіб життя, ховається у своїх лісових володіннях і уникає людей. Кошенята народжуються у квітні-травні, — розповідає майстер лісу Ярошинського лісництва Жмеринського лісгоспу Олександр Тимченко. — Ми знайшли виводок трьох коштенят у купі хмизу. Вперше за 16 років роботи у лісовому господарстві у мене стався такий випадок. Одне одразу ж утекло, інших двох ми, звісно, відпустили. Кубла ніде поблизу у дровах не було, швидше за все, мама-кицька вивела їх на полювання. А дорослі лісові коти час від часу трапляються на очі. Буває, собаки на дерево заганяють під час полювання. Сліди на снігу зустрічаємо, особливо видно, як кіт обходить по периметру ділянку, на якій здійснюється прочистка. І що цікаво, кіт і куниця — це природні вороги. Але можна побачити, що сліди їхні пересікаються. За здобиччю полюють…

Лісівники додають: смугасті хижаки зникають через негативний вплив ци­вілізації на ліси, агресивну поведінку людини та браконьєрів. Саме тому, розвиваючи на Вінниччині вольєрне господарство, відновлюють популяцію деяких видів тварин. А ще сподіваються, що майбутні покоління бачитимуть лісового хижого «мурчика» не лише на картинках.

Спасибо за просмотр!
Унікальне відео з лісовими котами відзняли вінницькі лісовики