Уздовж меморіалу Героїв Небесної сотні висадять 100 лип

Цієї осені уздовж алеї Меморіалу Героїв Небесної сотні висадять 100 дорослих дрібнолистих лип з голландського розплідника Ebben, повідомила Укрінформу співавторка проекту Ірина Волинець.

Висаджуватимуть 25-річні дерева заввишки вісім метрів. Дрібнолиста липа росте не вище 10-14 метрів і матиме діаметр крони шість метрів.

“Ми розглядали кілька варіантів дерев, але після аналізу дійшли висновку, що саме липа найбільше пасує для нашого проекту. Це дерево цвіте білим цвітом, воно комфортно почувається у Києві, добре адаптується до умов середовища і є хорошим очисником загазованості”, – сказала Волинець.

Липи сорту Tilia Cordata коштують 90 тисяч гривень за дерево. У розпліднику Ebben дерево викопують кожні чотири роки, і формують кореневу систему, тому під час пересадки коренева система не деформується і дерево добре приживеться.

За словами співавторки, алею сформують вже дорослі липи: не буде потрібно чекати десять-двадцять років, щоб реалізація збіглася з проектними візуалізаціями.

Проект Меморіалу Героїв Небесної сотні розробило архітектурне бюро MI studio, яке перемогло у конкурсі.

Переможцем тендера на виконання будівельних робіт стала компанія «Північно-український будівельний альянс». Та згодом в її пропозиції знайшли «невідповідність умовам тендерної документації», тож проект втілюватиме майстерня «Україна-реставрація».

Будівництво планують завершити упродовж дев’яти місяців з моменту проведення тендера. Утім, наразі ділянку на вулиці Інститутській, де має бути зведений Меморіал, арештовано Печерським райсудом столиці за клопотанням Генпрокуратури до моменту завершення слідчих експериментів. Водночас у січні було розпочато підготовку до будівництва знизу алеї.

Уздовж меморіалу Героїв Небесної сотні висадять 100 лип