В Україні готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують

В Україні готують нову редакцію Кодексу законів про працю. Чинний документ застарів. У нього вносилося багато правок, але масштабного оновлення так і не відбулося. Про це ідеться в повідомленні Федерації роботодавців України на сторінці у Facebook, передає news.finance.ua.

“Той факт, що всі проєкти Трудового кодексу у сукупності 18 років пролежали під сукном, означає, що в них не залишилося нічого реформаторського”, – ідеться в повідомленні.

Основні зміни

  • Позбавитись ознак радянського кодексу 70-х років, коли було встановлено презумпцію винуватості роботодавця.
  • Зробити роботодавця і працівника рівними суб’єктами трудових відносин.
  • Мінімізувати патерналізм трудового законодавства. У ТК є доволі суперечливі з погляду корисності соціальні гарантії та пільги досить широким категоріям працівників.
  • «Заборонну» функцію профспілок, у першу чергу при звільненні працівників, слід замінити консультаціями та переговорами, відповідно до міжнародних трудових стандартів.
  • Передбачити норми, спрямовані на боротьбу з незадекларованими трудовими відносинами, що використовуються так званими «чорними роботодавцями», створити умови для підприємницької зайнятості.

“Дійшли згоди, що новий проект ТК має стати гнучким та динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України”, – зазначається в повідомленні.

В Україні готують новий Трудовий кодекс: які зміни пропонують