В Україні запрацювала електронна медична картка

Від 1 березня в тестовому режимі працює електронна медична картка. Вона доступна сімейним лікарям, терапевтам та педіатрам тих медзакладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з НСЗУ Національна служба здоров’я України. Наразі таких закладів первинної медичної допомоги — 1 216. Про це повідомили у МОЗ.

Як зареєструвати картку?

Пацієнтам не потрібно нічого робити додатково – якось реєструватися чи спеціально приходити в медзаклад. Електронна медкартка буде автоматично доступна у системі лікарю первинної меддопомоги для кожного з пацієнтів, з яким підписана декларація.

“Туди ваш лікар вноситиме найважливішу медичну інформацію при кожному візиті. В структуру записів входитимуть направлення та рецепти. Незабаром електронні медкартки стануть обов’язковою умовою співпраці з Національною службою здоров’я”, – кажуть у МОЗ.

Наразі пацієнти не матимуть доступу до медичної картки в системі, але згодом запрацює персональний кабінет пацієнта. За необхідності лікар зможе роздрукувати консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.

В Україні запрацювала електронна медична картка