Визначені перші фіналісти національного відбору «Євробачення 2019»

Після першого півфіналу національного відбору пісенного конкурсу «Євробачення» у фінал вийшли Maruv (14 балів), Brunettes Shoot Blondes (14 балів) та Yuko (13 балів). Цікаво, що Maruv потрапила до відбору після відмови іншої співачки, а Brunettes Shoot Blondes намагаються пробитися на конкурс уже вдруге.

У першому півфіналі взяли участь вісім виконавців та гуртів: The Hypnotunez, Letay, Vera Kekelia, ЦеШо, Yuko, Maruv, Brunettes Shoot Blondes та Bahroma.

Фіналістів визначила найбільша сума балів від журі та глядачів. За результатами SMS-голосування учасники отримали бали від 1 до 8, де 8 – це найбільша кількість глядацьких голосів. Також кожен учасник відбору отримав бали від суддів. Бал визначався колегіально від 1 до 8.

Лідерами суддівського голосування стали: Yuko (8 балів), Brunettes Shoot Blondes (7 балів) та Maruv (6 балів). Найменше, 1 бал, від суддів отримав гурт The Hypnotunez.

Лідерами глядацького голосування стали: ЦеШо (6 балів), Brunettes Shoot Blondes (7 балів) та Maruv (8 балів). Мінімальний 1 бал глядачі віддали так само The Hypnotunez. Цього разу голосування глядачів та суддів практично співпали.

Нагадаємо, що у тому випадку, якщо виконавці отримали однакову суму балів, за правилами відбору перевага надається тому, кому більше балів поставили глядачі.

До складу журі цьогорічного національного відбору увійшли співачка, переможниця «Євробачення-2016» Джамала, продюсер і композитор Андрій Данилко та Євген Філатов, композитор, аранжувальник, продюсер, соліст гурту The Maneken, саундпродюсер гуртів «ONUKA» та «The Elephants».

Другий півфінал відбудеться 16 лютого. У ньому візьмуть участь львівський співак Ivan NAVI, а також Anna Maria, Kazka, Кira Mazur, Laud, Khayat, Braii та Freedom jazz.

Загалом у національному відборі на 64-й пісенний конкурс Євробачення-2019 беруть участь 16 виконавців.

Ім’я того, хто представлятиме Україну у Тель-Авіві стане відомо 23 лютого.

Визначені перші фіналісти національного відбору «Євробачення 2019»